سرپرست فرمانداری چناران
ولی قلیچی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در کارگروه اشتغال شهرستان چناران؛

شهرستان چناران با ایجاد ۲ هزار ۶۳۶ فرصت اشتغال، ۲۵ درصد از برنامه تعهد اشتغال پیش است

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان چناران با حضور مهندس سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، قلیچی سرپرست فرمانداری شهرستان، مسئولان دستگاه های اجرایی و بانک‌های عامل شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان چناران با حضور مهندس سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، قلیچی سرپرست فرمانداری شهرستان، مسئولان دستگاه های اجرایی و بانک‌های عامل شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
ولی قلیچی سرپرست فرمانداری در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان چناران به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه ادارت و دستگاه های دولتی و نهاد های انقلاب اسلامی در حوزه اشتغال شهرستان پرداخت و گفت: با همیاری و تعامل کلیه مسئولین و مدیران شهرستان عملکرد شهرستان در حوزه اشتغال مطلوب است و از برنامه های اشتغال که استان برای ما تکلیف نموده بود پیشی گرفتیم.
 سنجری در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: دولت بسترهای لازم را برای ایجاد اشتغال و حرکت به سوی کارآفرینی در تمامی زمینه ها از جمله کارورزی فارغ التحصیلان، مهارت آموزی، مشاغل خانگی و... فراهم نموده است.
وی گفت: یکی از بزرگترین مزیت های بسته اشتغال فراگیر دولت تدبیر و امید بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود در کشور از جمله طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، توسعه و تقویت مشاغل خانگی، کارورزی فارغ التحصیلان، مهارت آموزی، اشتغال حمایتی کمیته امداد و بهزیستی بر اساس تبصره 16 قانون بودجه و... است.
 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این جلسه ضمن مقایسه عملکرد شهرستان چناران با استان در بسته اشتغالزایی افزود: تعهد 110 هزار فرصت شغلی استان در 9 ماهه سال جاری انجام شده است و ایجاد فرصت های شغلی در این استان از برنامه برش استانی اشتغال پیشی گرفت و تا این لحظه 103 درصد از فرصت های شغلی برنامه ریزی شده محقق گردیده است که در این راستا شهرستان چناران با ایجاد 2 هزار  636 فرصت اشتغال، 25 درصد از برنامه تعهد اشتغال خود پیش است.
سنجری در ادامه طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار و اهداف و ظرفیت های آن را بیان کرد و گفت: در اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی و طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانش آموختگان، تلاش های بسیار خوبی در استان صورت گرفته است و بنگاه های اقتصادی می توانند از این ظرفیت به خوبی استفاده نمایند. وی تصریح کرد: آخرین عملکرد استان در این حوزه، آموزش مهارت به 3052 نفر در کارگاه‌های مختلف بوده که این مقدار معادل تحقق 77 درصد برنامه استان است .اما درتعهد شهرستان چناران این تعداد 150 نفر بوده است که با جذب 207 نفر، این مقدار معادل 138 درصد تحقق برنامه شهرستان می باشد.
سنجری درادامه افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، ارتقا اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان، فراهم ساختن زمینه انتقال علم و تخصص دانش آموختگان به بنگاه های اقتصادی را از اهداف اصلی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی برشمرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان نظارت موثر بر طرح هایی که تسهیلات اشتغال جذب نموده اند را در اولویت کاری خود قرار دهند. وی افزود :دستگاههای عضو کارگروه می بایست موانع موجود بر سر راه توسعه و تقویت اشتغال پایدار را شناسایی نموده و با تلاش در راستای رفع این موانع نسبت به تقویت زیر ساخت های لازم برای دستیابی به توسعه اقتصادی و هدایت تسهیلات به سمت طرح های کارشناسی شده و قوی منطبق با نیازهای منطقه به ایجاد فرصت های شغلی پایدار اقدام نمایند.
سنجری در پایان جلسه کارگروه اشتغال شهرستان چناران ابراز امیدواری کرد: انشاءا... با همدلی و هم افزایی بین اعضای کارگروه اشتغال، مدیران شهرستان به حفظ بنگاه های اقتصادی نیز حساس بوده و به موازات ایجاد اشتغال به فکر پایداری بنگاه اقتصادی نیز باشند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری چناران
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان